Start

Budujemy nowe tarlisko, jeszcze jedno nowe tarlisko…


 

„Salmo Club” w Białymstoku i Zarząd Okręgu PZW w Białymstoku zapraszają wszystkie osoby, którym na sercu i wątrobie leży los pstrągów potokowych w Czarnej Hańczy do udziału w kolejnej, czwartej już edycji budowy i odbudowy tarlisk tych ryb na najpiękniejszej z rzek Suwalszczyzny. W poprzednich 3-latach wykonaliśmy 5 miejsc tarliskowych, umieszczając w Czarnej Hańczy prawie 50 ton żwiru i kamieni! Z wykonanych przez nas tarlisk korzystają nie tylko pstrągi, ale i inne gatunki ryb prądolubnych zamieszkujących Czarną Hańczę.

Spotykamy się na moście we Frąckach w sobotę 12 października o godzinie 10:00 zaopatrzeni w wodery, wiadra, taczki, łopaty, grabki i chęci do ciężkiej pracy fizycznej. Przewidujemy wykonanie jednego nowego tarliska i odbudowę kilku innych, naruszonych przez ząb czasu i prąd Czarnej Hańczy. Po zakończeniu budowy tarlisk przewidziana jest część artystyczna przy ognisku.

Osoby chcące pomóc w tej akcji proszone są o kontakt z Zarządem Klubu (zakładka „Kontakt” na stronie głównej), zaś te które nie mogą uczestniczyć w budowie tarliska w dniu 12 października zawsze mogą wykazać się tydzień wcześniej (prosimy o kontakt z Prezesem), lub w każdym innym terminie – roboty nie zabraknie!

 

 

Zarząd „Salmo Clubu” w Białymstoku

 

Polski Związek Wędkarski Okręg w Białymstoku

Magazyn dla muszkarzy

Sklep wędkarski

LogowanieFacebook

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Losowe zdjęcia